Sektorové kuchynské linky

 

Sektorové kuchynské linky. Sektorové kuchynské linky sú dnes k dispozícii v širokej ponuke a prevedení. Pokiaľ sa rozhodneme pre kúpu novej kuchynskej linky, je potrebné mať aspoň  približnú predstavu, akým spôsobom sa dá využiť. V prvom rade treba brať do úvahy veľkosť miestnosti. Či kuchyňa bude slúžiť len na prípravu jedla, alebo aj ako priestor na stolovanie. Zvlášť v malých jedno alebo dvojizbových bytoch je možné, že stôl by sa do kuchyne nezmestil. Je dôležité si uvedomiť, ako často sa robia nákupy potravín. Pokiaľ je nutné skladovať niekde mrazené, alebo chladené výrobky, sú potrebné úložné priestory .Keď  sa nakupuje každý deň, nie sú veľké skrinky  sektorovej kuchynskej linky nevyhnutnosťou. Pokiaľ chceme kuchyňu využiť aj na podávanie a konzumáciu jedla, je potrebné brať do úvahy počet osôb, ktoré bývajú  v domácnosti. To ovplyvňuje veľkosť stola a počet stoličiek. V niektorých rodinách sú časté príležitostné návštevy, ako nedeľné obedy, podľa čoho by sme mali prispôsobiť interiér kuchyne. V tomto prípade je vhodné rozhodnúť sa pre skladací stôl, ktorý sa dá prispôsobiť rôznemu počtu stolujúcich ľudí, a zaberá málo miesta.

 

 

Sektorová kuchynská linka slúži predovšetkým na varenie. V niektorých domácnostiach sa varí každý deň, niekde uprednostňujú polotovary. Podľa tohto faktoru vyberáme veľkosť pracovnej plochy a praktické prevedenie povrchových úprav. Zvolíme materiál, ktorý sa ľahko čistí, a nepoškodia ho umývacie prostriedky. Ďalším faktorom je výška  majiteľa, ktorý bude využívať sektorovú kuchynskú linku. Podľa toho vyberáme výšku umiestnenia pracovnej plochy .Pri výbere sektorovej kuchynskej linky treba ešte brať do úvahy, či sú v domácnosti deti. Je to kritérium pre umiestnenie elektrických spotrebičov v rôznej výške, alebo tiež výška skriniek sektorovej kuchynskej linky a možnosť ich uzamknutia. Výrobcovia sektorových kuchynských liniek sa snažia týmto spôsobom vyjsť v ústrety klientovi a zabezpečiť bezpečnosť pri požívaní ich produktov. Sektorová kuchynská linka by mala spĺňať  určité parametre, a byť zostavená tak, aby varenie nevyžadovalo zbytočné úkony alebo dokonca neohrozovalo klienta.

 

 

Najskôr by mal byť vyhradený priestor na uskladnenie zásob, ako sú trvanlivé potraviny, príklad konzervy, múka, olej .Čiže skrinka alebo úložné police sektorovej kuchynskej linky. Ďalej skladovanie mrazených alebo chladených potravín. Až nie je možnosť potraviny dopĺňať  často, je vhodnejší veľkokapacitný mraziaci box. Nevýhodou je vysoká spotreba elektrickej energie. Väčšina  domácností uprednostňuje chladničku so vstavanou mrazničkou. V ďalšom sektore kuchynskej linky je uložený riad, čiže taniere, príbory, poháre. Je výhodnejšie na tento účel použiť skrinky so sklenenou alebo drevenou výplňou. Voľne odložené taniere alebo poháre na policiach sa rýchlo zaprášia, a treba ich častejšie umývať, čo zaberá jednak čas a jednak zbytočnú spotrebu vody a čistiacich prostriedkov. Pri celkovom rozpočte sú police finančne menej náročné, a šikovný amatér si ich  vyrobí sám. Skrinky  sú finančne alebo na vlastnú výrobu náročnejšie, ale lepšie chránia pred znečistením alebo poškodením. Ďalej by každá sektorová kuchynská linka mala obsahovať dres  a vodnú batériu s teplou a studenou vodou. Štandardom kuchynskej sektorovej linky je myčka  riadov. V niektorých kuchyniach nie je prívod teplej a studenej vody, a treba inštalovať potrubie a ohrievač teplej vody. Priestor na umiestnenie odpadkov by mal byť v blízkosti pracovnej dosky. Súčasťou každej sektorovej linky sú tiež kuchynské elektrické spotrebiče.

 

 

Číže mixéry, kuchynské roboty, drtiče, mlynčeky a samozrejme úložný priestor. Vzhľadom na váhu ,objem ,a ostré rezné hrany alebo čepele tohto kuchynského náradia je vhodná skrinka, umiestnená priamo na podlahe. Pri nepozornom vyberaní ťažších spotrebičov by mohlo dôjsť k úrazu. Každá sektorová kuchynská linka by mala obsahovať priestor pre koreniny a pochutiny. Odporúča sa ich uskladniť na jednej poličke alebo v skrinke, kde by boli umiestnené káva, čaj, kakao, korenie, cukor, soľ, a vhodné dekoratívne predmety praktického použitia ako sušený cesnak, paprika alebo bazalka. No a a najdôležitejšou súčasťou sektorovej kuchynskej linky je sporák, s varnou doskou a plynovou alebo elektrickou trúbou .Zákazník má možnosť vybrať si rôzne možnosti ohrevu . Väčšina domácností za účelom rýchleho zohriatia už pripravených potravín používa mikrovlnku. Šetrí čas a je bezpečnejšia pre používanie ako sporák, napríklad pre deti alebo starších ľudí. A netreba zabudnúť na skrine sektorovej kuchynskej linky, kde budú uložené hrnce, panvice, pekáče a plechy na prípravu pokrmov .Montáž kuchynskej linky je náročná na financie ale aj zavedenie vody elektriny a odpadu, takže je vhodnejšie ju prenechať profesionálom, ktorí ponúknu široký výber podľa katalógu a upravia ponuku podľa želania zákazníka.