Najlacnejšie dvere

 

Najlacnejšie dvere môžu byť zároveň i kvalitnými a spĺňať Vaše predstavy, záleží len na vašom rozhodnutí a výbere. Kvalita a najnižšia cena dverí je dlhodobou prioritou. Ako urobiť dvere elegantnými, pevnými a najlacnejšími má možnosť rozhodnúť sám zákazník v spolupráci s poradenstvom pri výbere. Správnou voľbou vhodných vlastností dverí, materiálu, povrchovej úpravy s dôrazom na hlavné funkcie ktoré musia spĺňať. Treba brať do úvahy druh miestnosti, prostredie a frekvenciu používania. Vzhľad dverí poskytuje prvotnú informáciu o majiteľovi a prostredí v ktorom sme sa práve ocitli. Dôležitosť správneho výberu z hľadiska bezpečnosti, pohodlnosti otvárania, opotrebovania, odolnosti poveternostným vplyvom, odolnosti proti požiaru, náročnosti údržby, a samotného vzhľadu je spojená s cieľom aby dvere vyhovovali náročným potrebám a boli v svojej kategórii najlacnejšími dverami. Samotný výber dverí musí zohľadňovať vlastnú predstavu, vhodnosť ( teda architektúru), druh, typ a materiál z ktorých sú vyrobené, súčasne i bezpečnosť a odolnosť, špecifické požiadavky a cenu vyjadrujúcu fakt že sú najlacnejšie. Široký sortiment rôznych druhov a typov dverí a moderný dizajn umožňuje každému  vybrať si práve tie najlacnejšie dvere zodpovedajúce osobným predstavám, požiadavkám a prispôsobeniu špecifickej architektúre exteriéru a interiéru stavby. Vhodným výberom takýchto dverí môžete získať že to budú tie najlepšie, najbezpečnejšie a najlacnejšie dvere. Základným kategóriami dverí sú dvere exteriérové a interiérové. Exteriérové dvere už  vzhľadom musia vyjadrovať bezpečnosť, spoľahlivosť a estetičnosť prispôsobenú danému objektu. Možnosti výberu sú veľmi široké a záleží len od zákazníka pre ktoré vlastnosti alebo spôsob konštrukcie sa rozhodne.

 

 

Základnými požiadavkami je pevnosť, odolnosť voči vysadeniu ovládanie a bezpečné uzamykanie. Pevnosť priamo súvisí s materiálom z ktorého sú dvere zhotovené, konštrukciou rámu, jeho bezpečnostné spevnenie a akým vplyvom majú odolávať. Popis druhov materiálov je v časti – interiérové dvere. Spôsob zavesenia dverí a ich uzamykanie je voliteľné a dané počtom bodov aktívneho zaistenia, ovládaním zaistenia a druhom bezpečnostných zámkov. Aby boli dvere lacnými sa dá dosiahnuť správnym výberom doplnkových požiadaviek ako je napríklad zvukotesnosť, spôsob úpravy povrchu, tepelnej izolácie, dverovými doplnkami (kovanie, kľučky), voľba ozdobných prvkov podľa cenovej predstavy objednávateľa. Upevnenie dverí vyžaduje i vhodnú konštrukciu a pevnosť zárubní a zodpovedajúce vlastnosti závesného systému. Vyrábaný je široký sortiment cenovo odlišný podľa materiálu, vzhľadu zárubní, účelu a vlastnosti. Využitie poradenskej služby  prispeje k tomu aby dvere boli lacné. Interiérové dvere sú vyrábané so zreteľom na ich konkrétne špecifické požiadavky pri dodržaní precíznosti samotného zhotovenia a presnosti rozmerov. Dvere z hľadiska otvárania môžu byť klasické, posuvné, posuvné dvere do puzdra, dverové steny-svetlíky, skladacie dvere, dvojkrídlové, dvere s otváraním von i dnu alebo podľa inej špecifickej požiadavky. Rozhodnutím sa máte možnosť zohľadniť i výber materiálu podľa cenových relácii dverí ako napr. drevený masív, plastové, laminátové dvere, dyhové, fóliované dvere alebo sklenené. Vnútorné výplne dverí sa vyrábajú so špeciálne vrstvených izolačných panelov a často môžu byť doplnkovo kombinované s izolačným sklom. Samozrejme každý druh má svoje výhody a nevýhody. Kombinovaním týchto rôznych vlastností sa dá dosiahnuť aby dvere boli čo najlacnejšie boli estetické a plnili svoju funkciu.

 

 

Drevený masív sa dá rôzne povrchovo upravovať lakovaním a morením alebo výberom dreva. Tieto dvere zaručujú veľkú pevnosť a odolnosť teda i dlhú životnosť. Plastové dvere ponúkajú široké spektrum farebných dekorov a imitácii materiálov pri zachovaní ich elegantného vzhľadu. Pevnosť je zabezpečená vnútornými rohovými pevnostnými spojkami, izolačné tepelné a zvukové vlastnosti sa dajú prispôsobiť požiadavkám. Montáž je rýchla a šetrná k múrom i pri rekonštrukciách bytov. Laminátové dvere sú vyrábané z viacerých vrstiev impregnovaného papiera napusteného syntetickými živicami. Povrchová úprava je možná podľa zadaných konkrétnych dekoračných požiadaviek a kombináciou so sklom. Najlacnejšie podľa kategórii sú fóliované dvere. Vyrábajú sa nanesením papiera na podkladový materiál a spevnením malým množstvom tvrdených impregnačných živíc. Papier predstavuje imitáciu dreva podľa vlastného výberu. Nedostatkami takých dverí je menšia pevnosť a odolnosť voči mechanickým poškodeniam, vlhkosti a ohňu. Výhodou je že fóliami sa dajú upravovať i zložité netradičné povrchy ako sú rôzne vypuklosti a lišty a ozdobné doplnky. Povrchové úpravy a dekorácie  všetkých druhov dverí majú dlhú farebnú stálosť a nemenia pôvodný odtieň. Dyhované dvere sú vyrobené priamo z dreva a ich viditeľný povrch je potiahnutý dyhou z najkvalitnejších druhov drevín. Tieto dvere vyžadujú povrchovú úpravu lakovaním, sú dostatočne pevné a odolné. Správnym výberom drevín alebo moridiel sa dá dosiahnuť veľmi elegantný vzhľad a prispôsobenie nábytku interiéru. Sklenené dvere dopĺňajú samotný interiér zvláštnou eleganciou a vzhľadom. Sklo je vyrábané a upravované rôznymi technikami a od toho je odvodená i cena dverí, ako v každej kategórii i v tejto sa dá dosiahnuť aby dvere boli najlacnejšie a to výberom kvality a hrúbky skla, spôsobom zavesenia dverí, povrchovou úpravou skla, ( nalepenie na sklo rôznych obrazov na spôsob foto-tapety, smaltovaním skla, gravírovaním alebo leptaním ornamentov a pod.) O cene rozhoduje i výber úchytov, držadiel a kovaní na uzamykanie. U každých dverí správne zvolená kombinácia ich konštrukcie s dôrazom na účel, frekvenciu používania a typ miestnosti môže zvýrazniť dôležitosť niektorých vlastností a naopak potlačiť vlastnosti ktoré nie sú potrebné a tým dosiahnuť aby dvere boli najlacnejšie. Na to odporúčame detailné poradenské služby. Osobitnou kategóriou dverí sú dvere balkónové a loggiové a terasové. Konštrukčné riešenia zaručujú aby boli najlacnejšie s ohľadom na požiadavky, funkčnosť a účel ktorému majú slúžiť. Vyrábané sú z materiálov ktoré boli spomínané. Nezanedbateľné sú i vchodné dvere do garáží, rôznych prístavieb a miestnosti nebytových priestorov. Dvere sa i v tejto kategórii správnym výberom dajú urobiť naozaj najlacnejšími.