Rohové kuchyne

 

Súčasťou každej domácnosti a samozrejme každého bytu je priestor ktorý nie je síce  najvyužívanejší , ale zohráva  v byte jednu zo základných  a najdôležitejších úloh je to miestnosť ktorú využívame pomerne často .

 

 

 Kuchyňa je neodmysliteľnou súčasťou pretože  čo by to bol za byt  alebo dom kde by nebola miestnosť kde si môžeme spraviť raňajky alebo uschovať potraviny v chladničke . Kuchyňa slúži na uschovanie  a tepelné spracovanie potravín  pomocou mikrovlnnej rúry ale plynového sporáku . Samozrejme všetky tieto veci či už potraviny alebo musia byť niekde uschované  a tak aby sme prepojili potrebné  s estetickým využívame na to rohové kuchynské linky . Rohové linky sú najhľadanejšou formou riešenia kompozície  .Rohové linky  si ľudia vyberajú do priestranných kuchýň , pretože si vyžadujú mnoho priestoru pre inštaláciu. Majú veľa výhod napríklad veľké množstvo úložného priestoru , dostatok miesta pre pohybovanie a dostatok miesta pre kuchynské spotrebiče. Z pohľadu  stien rohová linka  sa rozprestiera na dvoch stenách..Pre to ma  aj názov rohová lebo obsadzuje jeden roh kde sa zväčša nachádza umývadlo . Z kuchynskej linky sa dá vyčítať povaha majiteľa .

 

 

Takáto linka sa predáva v kompletných setoch .Set kuchynskej linky  si vyberá  zákazník sám podľa svojho vkusu . Tým mám na mysli typ kuchynskej dosky  farba kuchynskej dosky , farba poličiek či bude skrinka  z polovice zo skla  a ostatok bude drevo . Farebné rozloženie , to všetko závisí len a len na zákazníkovi . Sety zvyknú pozostávať zo skriniek ktoré zahŕňajú vysúvacie šuflíky  alebo klasická otváracia skrinka . Tieto skrinky sa  nachádzajú pod kuchynskou doskou , ale sú aj súčasťou skriniek , ktoré visia vo vzduchu .Súčasťou je aj digestor na  odsávanie výparov pri varení , je umiestnený nad elektrickou rúrou , ktorá môže byť zabudovaná v nábytku . Tak ako aj chladnička , alebo aj práčka môžu byť zabudované v nábytku . Zabudovanie spotrebičov do linky sa dá riešiť dvojako môže byť spôsob že  spotrebiče budú priamo na očiach alebo sa dajú elegantne  schovať  za vami vybraný typ dvierok presne toho istého typu ako ste si zvolili kuchynské dvierka  a poličky .Kuchynský nábytok je na výber z rôznych tvarov  a farieb . Linka by mala byť rozdelená podľa základných potrieb . Nezabudnite ani na jednu z nich , musí sa tu nachádzať miesto kde budete skladovať potraviny a polotovary  a iné zásoby potrebné pri varení ale pri príprave jedál .Nesmie tu chýbať miesto pre uskladnenie predmetov ktoré nám uľahčujú  prácu s potravinami , riad , poháre , mixéry , hrnce a podobné veci .Na rohovej linke musí byť vyčlenené miesto kde sa bude umývať  riad  a miesto kde by sa mohol sušiť po umytí  .

 

 

Pod umývadlom by mal byť úložný priestor pre čistiace prostriedky ktoré udržia čistotu vašej kuchyne .poslednou dôležitou časťou je zóna kde sa varí a pečie . Toto miesto je prezývané ako aj jadro kuchyne . Patria tu spotrebiče ktorými si tepelne spracúvame jedlo do konečnej podoby . Žijeme vo veľmi pokročilej dobe  a preto je už aj pri rohových linkách nespočetné množstvo farieb na výber . Dôležité je myslieť aj na to že rozloženie vecí treba rozčleniť na najpoužívanejšie v kuchyni  a menej  zriedkavo používané . Napríklad nebudeme  dávať príbory a taniere do tej najvyššej police . Preto sa najpoužívanejšie veci  ukladajú do priestoru vo výške rúk aby sa k nim bolo jednoduché dostať a menej používané veci  môžu byť aj trošku vyššie . Kuchynská doska by mala byť vo výške takej aby pri pracovaní pri nej nebola  namáhaná chrbtica . Postup je jednoduchý  navštívite predajňu , kďe vám naši profesionáli ponúknu rôzne typy rohových liniek  vy si  z katalógu vyberiete typ a farbu  vašej linky . Následne naši pracovníci prídu ku vám domov a zmerajú potrebné údaje pre vyrobenie  linky spolu s vami  ešte nájdu riešenie rozmerov vy vyslovíte svoju predstavu o rozmeroch skriniek my sa ich pokúsime dodržať  ak by sa to z hľadiska  rozmerov priestoru nedalo  vyhľadali  by sme spoločne riešenie .Pri návšteve je odhadnutá j prvotná cena  v ktorej by sa mala linka pohybovať . Následne je vypracované grafické spracovanie kuchyne po schválení sa vyrobí a naši zamestnanci vám odstránia starú linku a dovezú a namontujú novú . Všetko je riešené tak aby náš zákazník bol maximálne spokojný . Cena  takejto rohovej linky je veľmi individuálna , ale v prepočte to znamená nejakých  od 300 až po  niekoľko tisíc eur.